6 měsíců
Milá Madlenko,
Dneska je Ti 6 měsíců. Je skoro neuvěřitelné, že už jsi tu s námi půl roku!
Každé ráno si zpíváme norskou písničku Dobré ráno, které jsme vymysleli druhou sloku česky. To máš moc ráda a i eventuální kňourání změní na úsměv.
Na začátku prosince se Tvou oblíbenou zábavou na zádech stalo chytání nožiček. Postupně jsi to dovedla k dokonalosti a začala si je cucat.
Také si začala být mnohem zvědavější a u kojení někdy vydržíš už jen 5 minut a pak potřebuješ koukat kolem.
V půlce prosince jsme byly na kontrole a máš už 6,7 kg a 66,5 cm. Rosteš jako z vody!
K Vánocům jsi dostala židli, abys s námi mohla být u stolu, protože ležení na zemi už Tě moc nebaví. Při té příležitosti jsi začala víc ochutnávat. Rozhodli jsme se, že Ti budeme dávat jídlo do ruky místo kaší a vypadá to, že se Ti to líbí. Už jsi ochutnala mnoho druhů ovoce a zeleniny, kuřecí maso a taky třeba lžičku namočenou v jahodách na palačinky 😅
Na zemi Tě moc nebaví ani hraní, zajímavější je pohyb, ale na vlastní jsi ještě nepřišla. Protože už jsi na dlouhé nošení na rukou těžká, zkoušíme používat doma šátek. Někdy v něm i spíš anebo z něj koukáš. Naučili jsme se nové úvazy, jeden jednodušší na spaní a taky Buddhu - to máš nohy dopředu a tak parádně vidíš!
V šátku se teď nosíš jen doma, nejdřív bylo venku moc zima, tak Ti při koukání příliš mrzly tváře, a pak to zase začalo děsně klouzat, tak bereme radši kočárek. Z toho už víc koukáš, i když ho používáme pořád hlavně na spaní. Párkrát jsi po uspâní spala dokonce ve stojícím kočáru před domem, ale většinou se procházíme.
Zuby zatím nevykoukly, ale v noci se teď chceš kojit častěji. Taky někdy nemůžeš po kojení kolem 3. hodiny usnout, to máš pak z rodičů přes den zombíky :-)
Zkoušíš si všemožné povídání, prskání a mlaskání a taky ráda pištíš. Nohama a rukama zkoušíš, co dokážou, na všechno si chceš sáhnout a Tvé průzkumnictví nabírá na otáčkách.
💜
Komentáře
Okomentovat