7 měsíců

 Milá Madlenko,

Dneska je Ti 7 měsíců. V půlce ledna jsi měla 7,3 kilo a 68,5 cm. Musíme pomalu zase měnit velikost oblečení! 

Už se otáčíš na bříško i zpátky na záda bez zaváhání, jak potřebuješ. Někdy si i zaválíš sud nebo dva 🙂

Na zádech moc času už netrávíš, i když pod hrazdičkou si ráda ještě chvilku pohraješ, když si potřebuju odskočit. Jen jí dáváš tak zabrat, že někdy přemýšlím jestli přežije. A taky ji odsunuješ nohama nebo si nohy různě přehazuješ za ní a pak jsi tam trochu zamotaná. 

Oproti tomu na bříšku jsi skoro pořád když ležíš. Ochutnáváš hračky a knížky, máš ráda když věci vydávají zvuk jako šustění nebo chrastění. Na druhou stranu zvukové hračky, co jsou na baterky, Tě moc nezajímají. Chceš je cucat a většinou to moc nejde. Cucání je vůbec zatím nejoblíbenější hra a průzkumná metoda. 

Nejdokonaleji ovšem cílíš na cedulky 😁 Na mnoha hračkách je to ta nejzajímavější část. Máš i knížku, kde jsou příšité 3 extra cedulky pro ty, co je mají tak rádi jako Ty. Ale stejně si často najdeš tu originální, co ani není barevná. 

Točíš se dokola za hračkami a v pohodě si sáhneš rukou pro něco, co máš u nohou. Taky se Ti líbí ležet mimo "své hřiště", jednou pod židlí nebo pod stolem a zkoumat je zespodu, podruhé vedle poličky a koukat, co najdeš tam. Asi nejvíc Tě lákají nohy od nábytku, které také zkoušíš ochutnávat. 

Hodně to vypadá, že by se už moc ráda pohnula z místa! Baví Tě, když s tátou ležíte proti sobě na zemi, on Ti ukazuje jak se plazit a ty kopeš nohama a kouří se Ti z hlavy jak přemýšlíš jak na to. 

Než na to přijdeš, vymyslela sis vlastní způsob dopravy, zjistila jsi totiž, že vleže na zádech se dá odrážet nohama a tím se posunovat. Má to jen jednu malou nevýhodu, nevidíš kam se řítíš 😄

Je s Tebou legrace, Madlenko, těšíme se na Tvé další kousky 💜


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu