8 měsíců
Milá Madlenko,
Je Ti 8 měsíců a aby se to nepletlo máš i 8 kilo, a k tomu 70 cm. Pocitově jsi ale za posledních pár týdnů vyrostla ještě o mnoho víc! Chvílema už si vydržíš dlouho hrát sama a někdy nám pro změnu jasně ukážeš svůj temperament 😁
Za poslední měsíc jsi si pořídila skoro 4 zuby! 3 jsou fakt venku a levý horní vykoukne cobyzub 😀
Chvílemi Tě to trápilo víc a chvílemi míň. Jedno období jsi se v noci potřebovala kojit opravdu často, ale teď to vypadá, že už se zase budíš jen když máš hlad.
Za to začínáš ráno vstávat jako správný mrně a poslední dny jsi ještě jakž takž milosrdnou sedmou ranní vyměnila za 6:30. Legrační je, že spát už pak prostě nechceš, ale zároveň hned od rána mohutně zíváš 😅
Do plazení ses zatím nepustila, ale jinak to s Tebou šije, válíš sudy a ruce i nohy trénuješ neustále.
Oblíbená hračka jsou teď tkaničky. A tady Tě moc baví vytahovat knížky s knihovny. Někdy se s některou z nich pak pohraješ, ale hlavní zábava je to krámování.
Líbí se Ti sedět s námi u stolu a ochutnávat. Zkousíš všechno a zatím moc nemusíš jen banán. Pomalu začínáš zjišťovat jak vzít věci prstama, a tak se opravdu do pusy dostane každým dnem víc a víc jídla.
Také jsme se začali aktivně víc potkávat s lidmi, někdy jdeme na návštěvu, jindy pozveme někoho k nám. Jsi z toho vždycky rychleji unavená, ale myslím, že je to dobré rozptýlení. Když máš dobrou náladu, na nové lidi se směješ. A když přijdou i nějaké divočejší děti, je aspoň na co koukat 🙂
Chodíme také každý týden na Baby sang, zpívání rodičů s mimiňáky. Poprvé to bylo viditelně náročné, ale každý týden se Ti to líbí víc. U zpívání tancujeme, hraje se na bubínek a xylofonu podobné nástroje.
Je paráda pozorovat Tě jak objevuješ svět! 💜
Komentáře
Okomentovat